Team Schedules - 18/19UG GPL
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL 1


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 4 : LEGION FC 2003 - GPL555555555045 30  9  5 2
 7 : OconeeFC 19U GIRLS - GPL505555500030 10  15  4 0
 3 : FC Sudamerica U19G GPL050055525027 6  15  1 0
 8 : Piedmont SA - 03 - GPL55055505-4026 8  19  2 0
 10 : UFA South Georgia 03G Premier-GPL555005005025 5  21  1 0
 6 : NSA Belles 18-GPL5500-45 52018 -5  18  2 0
 2 : Dalton Red Wolves Girls 2003-GPL00000 55 010 -6  15  2 0
 9 : Savannah United 03G Premier-GPL50 -4-4502 04 -6  19  0 0
 1 : All-In FC 03/04 Sugar Hill GPL- G19U00200002004 -19  39  2 0
 5 : MSC 2004 Girls Elite-GPL000200 0002 -23  51  2 1

Bracket - Saturday, August 21, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88649  North Mount Carmel Park  02:00 PM  08 6 vs 1NSA Belles 18-GPL 2 vs.All-In FC 03/04 Sugar Hill GPL- G19U1
 88650  Badger Creek Complex  04:00 PM  4 10 vs 2UFA South Georgia 03G Premier-GPL 4 vs.Dalton Red Wolves Girls 2003-GPL1
 88652  North Mount Carmel Park  04:00 PM  08 7 vs 5OconeeFC 19U GIRLS - GPL 3 vs.MSC 2004 Girls Elite-GPL0

Bracket - Sunday, August 22, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88668  Badger Creek Complex  10:00 AM  4 1 vs 10All-In FC 03/04 Sugar Hill GPL- G19U 1 vs.UFA South Georgia 03G Premier-GPL3
 88670  Badger Creek Complex  02:00 PM  4 3 vs 8FC Sudamerica U19G GPL 1 vs.Piedmont SA - 03 - GPL3
 88669  North Mount Carmel Park  02:00 PM  08 5 vs 6MSC 2004 Girls Elite-GPL 1 vs.NSA Belles 18-GPL2

Bracket - Sunday, August 29, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88634  Friendly City Park  03:00 PM  5 10 vs 5UFA South Georgia 03G Premier-GPL 7 vs.MSC 2004 Girls Elite-GPL1

Bracket - Saturday, September 11, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88645  Northwest Whitfield HS  04:00 PM  2 6 vs 4NSA Belles 18-GPL 3 vs.LEGION FC 2003 - GPL5
 88643  Barrow Co. Soccer Park  06:00 PM  12 8 vs 2Piedmont SA - 03 - GPL 3 vs.Dalton Red Wolves Girls 2003-GPL1
 88646  West Forsyth HS  07:30 PM  1 3 vs 7FC Sudamerica U19G GPL 3 vs.OconeeFC 19U GIRLS - GPL2

Bracket - Sunday, September 12, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88633  Lakeshore Park  12:00 PM  1 2 vs 4Dalton Red Wolves Girls 2003-GPL 1 vs.LEGION FC 2003 - GPL4
 88636  Oconee Veterans Park  07:00 PM  C 7 vs 8OconeeFC 19U GIRLS - GPL 4 vs.Piedmont SA - 03 - GPL2

Bracket - Saturday, September 18, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88647  Chatham Co Soccer Complex  03:00 PM  5 9 vs 10Savannah United 03G Premier-GPL 2 vs.UFA South Georgia 03G Premier-GPL1
 88659  West Forsyth HS  05:00 PM  1 3 vs 4FC Sudamerica U19G GPL 0 vs.LEGION FC 2003 - GPL4

Bracket - Sunday, September 26, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88656  Barrow Co. Soccer Park  10:00 AM  6 8 vs 6Piedmont SA - 03 - GPL 4 vs.NSA Belles 18-GPL1
 88644  E.E. Robinson Park  11:00 AM  1 1 vs 5All-In FC 03/04 Sugar Hill GPL- G19U 4 vs.MSC 2004 Girls Elite-GPL4
 88657  Friendly City Park  11:00 AM  5 10 vs 4UFA South Georgia 03G Premier-GPL 0 vs.LEGION FC 2003 - GPL7

Bracket - Saturday, October 02, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88662  Friendly City Park  12:00 PM  5 10 vs 6UFA South Georgia 03G Premier-GPL 4F vs.NSA Belles 18-GPL
Forfeited Game
0
 88658  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  4 9 vs 7Savannah United 03G Premier-GPL 3 vs.OconeeFC 19U GIRLS - GPL4

Bracket - Sunday, October 03, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88663  Lakeshore Park  09:00 AM  1 2 vs 7Dalton Red Wolves Girls 2003-GPL 0 vs.OconeeFC 19U GIRLS - GPL1
 88666  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 4 vs 5LEGION FC 2003 - GPL 13 vs.MSC 2004 Girls Elite-GPL0
 88661  Gary Pirkle  05:45 PM  1 1 vs 8All-In FC 03/04 Sugar Hill GPL- G19U 2 vs.Piedmont SA - 03 - GPL9

Bracket - Saturday, October 09, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88664  West Forsyth HS  02:00 PM  1 3 vs 6FC Sudamerica U19G GPL 1 vs.NSA Belles 18-GPL2

Bracket - Sunday, October 10, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88654  Lakeshore Park  10:00 AM  1 2 vs 3Dalton Red Wolves Girls 2003-GPL 2 vs.FC Sudamerica U19G GPL3

Bracket - Sunday, October 17, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88640  Oconee Veterans Park  01:00 PM  D 7 vs 10OconeeFC 19U GIRLS - GPL 6 vs.UFA South Georgia 03G Premier-GPL2

Bracket - Thursday, October 21, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88638  Northwest Whitfield HS  07:00 PM  2 6 vs 2NSA Belles 18-GPL   vs.Dalton Red Wolves Girls 2003-GPL 

Bracket - Saturday, October 23, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88641  Macon Soccer Complex  10:00 AM  1 5 vs 3MSC 2004 Girls Elite-GPL 0 vs.FC Sudamerica U19G GPL9
 88642  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 4 vs 1LEGION FC 2003 - GPL 9 vs.All-In FC 03/04 Sugar Hill GPL- G19U3

Bracket - Sunday, October 24, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88653  Macon Soccer Complex  09:00 AM  1 5 vs 9MSC 2004 Girls Elite-GPL   vs.Savannah United 03G Premier-GPL 
 88655  Oconee Veterans Park  07:00 PM  C 7 vs 1OconeeFC 19U GIRLS - GPL 4 vs.All-In FC 03/04 Sugar Hill GPL- G19U0

Bracket - Saturday, October 30, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88631  West Forsyth HS  02:00 PM  1 3 vs 10FC Sudamerica U19G GPL 3 vs.UFA South Georgia 03G Premier-GPL0
 88632  Oconee Veterans Park  04:00 PM  C 7 vs 6OconeeFC 19U GIRLS - GPL 1 vs.NSA Belles 18-GPL2
 88630  Gary Pirkle  06:00 PM  5 1 vs 2All-In FC 03/04 Sugar Hill GPL- G19U 0 vs.Dalton Red Wolves Girls 2003-GPL1

Bracket - Sunday, October 31, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88660  TBD Athena   --    --  2 vs 5Dalton Red Wolves Girls 2003-GPL 3 vs.MSC 2004 Girls Elite-GPL0
 88671  Oconee Veterans Park  01:00 PM  D 7 vs 4OconeeFC 19U GIRLS - GPL 0 vs.LEGION FC 2003 - GPL3
 88635  E.E. Robinson Park  02:30 PM  1 1 vs 3All-In FC 03/04 Sugar Hill GPL- G19U 2 vs.FC Sudamerica U19G GPL2

Bracket - Saturday, November 06, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88628  Macon Soccer Complex  11:00 AM  1 5 vs 8MSC 2004 Girls Elite-GPL 0 vs.Piedmont SA - 03 - GPL10
 88629  CGSA - Warner Robins  02:00 PM  9 4 vs 9LEGION FC 2003 - GPL 4F vs.Savannah United 03G Premier-GPL
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, November 07, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88648  West Forsyth HS  09:00 AM  1 3 vs 9FC Sudamerica U19G GPL 4F vs.Savannah United 03G Premier-GPL
Forfeited Game
0
 88651  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 4 vs 8LEGION FC 2003 - GPL 4 vs.Piedmont SA - 03 - GPL2

Bracket - Saturday, November 13, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88667  Chatham Co Soccer Complex  11:00 AM  5 9 vs 1Savannah United 03G Premier-GPL 5 vs.All-In FC 03/04 Sugar Hill GPL- G19U2

Bracket - Sunday, November 14, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88639  Barrow Co. Soccer Park  11:00 AM  6 8 vs 9Piedmont SA - 03 - GPL 3 vs.Savannah United 03G Premier-GPL2

Bracket - Saturday, November 20, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88665  Friendly City Park  12:00 PM  5 10 vs 8UFA South Georgia 03G Premier-GPL 4F vs.Piedmont SA - 03 - GPL
Forfeited Game
0
 88637  Jenifer Ross County Soccer Complex  06:30 PM  07 6 vs 9NSA Belles 18-GPL 1 vs.Savannah United 03G Premier-GPL1

Bracket - Saturday, December 11, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 88672  TBD Athena   --    --  2 vs 9Dalton Red Wolves Girls 2003-GPL   vs.Savannah United 03G Premier-GPL