Shown below is the list of accepted teams for the Fall 21 GPL, Championship, Conferences, Academy & RIAS tournament for the age group.
   
14U BOYS RIAS 39 - Accepted Teams
Group Club/Team Name City Team ID  Head Coach
 A1 AUSA DEV - 14U Rutledge Athens 0Y106-03RB4U-0001   Peter Rutledge
 A2 Bartow County - BR14U Cassville 0Y329-01RB4U-0017   Cesar Vazquez
 A3 Bartow County - BR14U Cassville 0Y329-01RB4U-0014   Andres Flores
 A4 Bartow County - BR14U Cassville 0Y329-01RB4U-0015   Joe Kraft
 A5 Bartow County - BR14U Cassville 0Y329-01RB4U-0016   Steve Davenport
 A6 CGSAWR Bayern Munich Warner Robins 0Y144-01RB4U-9175   Sara Kliethermes
 A7 CGSAWR Dons Warner Robins 0Y144-01RB4U-9178   Joseph Brown
 A8 Griffin Excel U14B Hampton 0Y173-01RB4U-5836   Rasheed Mumuney
 A9 HCSA CasonBRU14 McDonough 0Y179-01RB4U-0012   Greg Cason
 A10 HCSA Lindsey BRU14 Locust Grove 0Y179-01RB4U-0001   Stan Lindsey
 A11 HCSA Team Name 03 Hampton 0Y179-01RB4U-0013   Carlos Irigoyen
 A12 IAFC '08 Competitive Club Atlanta 0Y113-02RB4U-0059   Stokely Davis
 A13 IAFC 14U COED Casals/Guith/Latting Atlanta 0Y113-02RB4U-0060   David Gili Casals
 A14 IAFC 14U COED Haddad Atlanta 0Y113-02RB4U-0061   Michael Haddad
 A15 Jackson Red Devils Jackson 0Y219-01RB4U-0152   Dwayne Biles
 A16 Judah Lions 14UB Byron 0Y322-01RB4U-0001   Marlon Scott
 A17 LPSC 14U Cheetahs Kennesaw 0Y321-01RB4U-0004   Matthew Fiorentino
 A18 LSA Chivitas - U14B Lula 0Y188-01RB4U-4357   Gary Standridge
 A19 LSA Gladiators - U14B Gainesville 0Y188-01RB4U-5434   Miguel Madera
 A20 LSA Magpies - U14B Flowery Branch 0Y188-01RB4U-1361   Ian Kijanski
 A21 LSA Tiger Sharks - U14B Gainesville 0Y188-01RB4U-1357   David Hudson
 A22 MAYS Decatur/Dekalb - BR14U Atlanta 0Y152-61RB4U-6148   Mark Sotir
 A23 O.S.A. U14 Boys Rec n/a 0Y312-01RB4U-1276   n/a
 A24 Piedmont SA - U14 Sheats Winder 0Y117-01RB4U-0012   Reed Sheats
 A25 Harris County RIAS 14U Coed Hamilton 0Y177-01RB4U-0001   Shannon Guenther
 A26 RU u14 Revolution Canton 0Y218-02RB4U-0001   James Maher Jr
 A27 RU u14 Rowdies Alpharetta 0Y218-02RB4U-0002   Zachary Duke
 A28 RYSA Revs 14B Conyers 0Y208-02RB4U-0886   Marla Van Buren
 A29 SSA Coweta Rec - BR14U- Bevington Sharpsburg 0Y160-62RB4U-2512   Rick Bevington
 A30 SSA Coweta Rec - BR14U- Boyton Senoia 0Y160-62RB4U-2504   Chris Boynton
 A31 SSA Coweta Rec - BR14U- Chase Newnan 0Y160-62RB4U-2505   David Chase
 A32 SSA Coweta Rec - BR14U- Coffman Hampton 0Y160-62RB4U-2506   Dave Coffman
 A33 Toombs County - BR14U Vidalia 0Y293-01RB4U-5193   Pat Mitchell
 A34 TRAC Elite 14UB Ellijay 0Y253-01RB4U-0007   Joseph Gearhart
 A35 TRAC Panthers 14UB Blairsville 0Y253-01RB4U-0002   Alejandro Ortiz
 A36 TYSA U14B Newman Decatur 0Y132-18RB4U-0008   Gregory Newman
 A37 TYSA U14B Ovcina Tucker 0Y132-18RB4U-0007   Jasmin Ovcina
 A38 U14B PIKE DRAGONS Zebulon 0Y205-01RB4U-0006   Drew Taylor
 A39 U14B Pike Storm Zebulon 0Y205-01RB4U-0008   Joseph Walter